Filtr produktu

Rękawice bokserskie

Sortuj:
Widok:
-6%

Rękawice bokserskie TIGER z IBA czerwone

Original price was: 490,00 zł.Current price is: 460,00 zł.
-6%

Rękawice bokserskie TIGER z IBA niebieskie

Original price was: 490,00 zł.Current price is: 460,00 zł.

Rękawice bokserskie Green Hill GYM BGG-2018

Original price was: 363,00 zł.Current price is: 300,00 zł.

Rękawice bokserskie jako podstawowy element wyposażenia

Rękawice bokserskie green hill cieszą się wysoką renomą w świecie sportów walki. Wielu znanych zawodników, w tym bokserów olimpijskich i sportowców rywalizujących na arenie międzynarodowej, trenuje w wyposażeniu tej marki. Posiadamy szeroki wybór modeli, które idealnie nadają się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych zawodników. Materiał wykonania jest solidny i bardzo wytrzymały, a same rękawice są wygodne w użytkowaniu i służą zawodnikom przez wiele lat. W naszej ofercie znajdziesz:

Rękawice bokserskie skórzane naturalne

Oferujemy rękawice wykonane z I gatunku wyselekcjonowanej skóry bydlęcej, które zapewniają komfort i dopasowanie do kształtu dłoni zawodnika. Naturalna skóra bardziej przepuszcza powietrze niż materiały syntetyczne, co pomaga w utrzymaniu suchych rąk podczas treningu oraz z reguły jest bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Nasi klienci szczególnie sobie chwalą modele rękawic bokserskich green hill tiger które posiadają certyfikat AIBA.

Rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej

Wykonanie ze skóry syntetycznej przekłada się na łatwiejsza pielęgnację w porównaniu do skóry naturalnej. Materiał może być łatwiej dostosowany do różnych technologii, jak na przykład dodatkowa wentylacja. Rękawice wykonane ze skóry syntetycznej w wielu przypadkach są również bardziej przystępne cenowo.

Jeżeli zastanawiasz się jakie rękawice bokserskie wybrać, skontaktuj się z nami. Od wielu lat doradzamy naszym klientom w wyborze sprzętu dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb treningowych i poziomu doświadczenia.

Dobór odpowiedniej wagi rękawic do boksu (OZ)

Waga rękawic jest podawana w uncjach jako parametr OZ i często bywa stosowana wymiennie do ich rozmiaru. 1 uncja waży około 28 gramów, a ciężar zależy od wielkości wkładu wypełnienia rękawicy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że o ile w rękawicach o wagach 6 OZ, 8 OZ i 10 OZ różnice w rozmiarze wewnętrznej wkładki rzeczywiście istotnie się różnią, o tyle w cięższych rękawicach te różnice ulegają zatarciu, a czynnikiem wyboru staje się zastosowanie i cel treningowy. Należy pamiętać, że większość renomowanych producentów rękawic przewiduje jedynie parzyste parametry wagowe. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę podczas doboru?

Rozmiar dłoni zawodnika

Na rozmiar dłoni wpływa wiek, płeć oraz indywidualne cechy.

  • Rękawice bokserskie dziecięce

Dla dzieci w wieku do 9-10 roku życia odpowiednie będą rękawice o wadze 6 OZ. Nastolatkowie do lat 15 o typowej dla swojego wieku sylwetce i rozmiarze dłoni powinni dobrze czuć się w rękawicach o wadze 8 OZ.

  • Rękawice bokserskie dla kobiet

Modele z przedziału 8-10 OZ będą odpowiednie dla Pań o niedużych rozmiarach dłoni. Nie oznacza to, że cięższe rękawice będą niepraktyczne, ponieważ jak wcześniej wspominaliśmy, rekawice o wadze 10 OZ+ wymiar wewnętrznej wkładki nieznacznie się zwiększa. W ich przypadku kluczowe znaczenie będzie miało zastosowanie.

Przeznaczenie treningowe

Niższa waga rękawic oznacza mniejsze obciążenie dla dłoni i nadgarstków oraz większą szybkość ciosu. Z kolei wyższa waga wiąże się z większą absorpcją siły uderzenia i łatwością blokowania ciosów przeciwinika. Jak więc dobrać odpowiednie rękawice pod własne cele treningowe?

  • Rękawice do treningu na worku

Warianty o wadze 10-12 uncji są wykorzystywane do treningów technicznych na worku bokserskim lub tarczach. Dzięki niższej wadze możemy wydłużyć nasze sesje treningowe bez nadmiernego obciążania naszych rąk.

  • Rękawice bokserskie sparingowe

Aby zminimalizować ryzyko kontuzji oraz obrażeń twarzy i głowy sparingpartnera, zalecamy wybór rękawic w przedziale 14-16 OZ . Dodatkowa warstwa ochrony zamortyzuje więcej energii z ciosu i zabezpieczy nas przed mikrourazami. Ponadto, rękawice sparingowe pomogą zbudować wytrzymałość w ramionach i górnej części ciała, niezbędną do utrzymywania poprawnej gardy przez wszystkie rundy.

Bezpieczeństwo podczas treningów

W celu usztywnienia nadgarstka i palców, oprócz samych rękawic, należy zaopatrzyć się w owijki bokserskie. Elastyczny bandaż owinięty wokół dłoni zapewnia bezpieczeństwo oraz dodatkowo wypełnia wnętrze rękawicy, co w konsekwencji stabilizuje dłoń i pomaga w generowaniu większej siły ciosu. Ponadto, bandaże bokserskie pod rękawicami wchłaniają pot, co poytywnie wpływa na higienę oraz ogranicza ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

Ostatnio oglądane

Nic jeszcze nie oglądałeś.