Filtr produktu

Bandaże bokserskie

Sortuj:
Widok:

Elastyczne bandaże pod rękawice bokserskie

Owijki bokserskie są niezbędnym wyposażeniem każdego zawodnika trenującego w rękawicach bokserskich. Bandaże pomagają zachować bezpieczeństwo zarówno podczas ćwiczeń na przyrządach, jak i sparingów. Niewielkim kosztem zyskujesz kompleksową ochronę kości dłoni i palców, stawu nadgarstkowego oraz szeregu innych korzyści, takich jak:

  • Poprawę siły ciosu,
  • Zapobieganie otarciom i pęcherzom,
  • Wchłanianie nadmiaru potu pod rękawicami,
  • Zwiększenie żywotności rękawic bokserskich.

Owijki bokserskie damskie i dla dzieci – dobór długości

Długości owijek bokserskie damskich zazwyczaj sprawdzają się w przedziale 2,5 – 3m podobnie jak bandaże bokserskie dla dzieci.

Długości 3,5 – 4,5m są najbardziej powszechne wśród mężczyzn o standardowej długości dłoni, a dla osób z wielkością dłoni ponad normę,
rekomendujemy owijki 4,5 – 5m.

Konserwacja i czyszczenie

Owijki ze względu na bezpośrednią interakcję ze skórą, jako pierwsze wchłaniają pot podczas treningów, dlatego należy dbać o ich regularną pielęgnację. Po każdym treningu, bandaże powinny zostać rozwinięte i pozostawione do wyschnięcia, aby nie gromadzić w sobie wilgoci. Co kilka treningów owijki warto wyprać i pozostawić do wyschnięcia w zaciemnionym miejscu. Długotrwała ekspozycja na słońce może spowodować utratę elastyczności.

Ostatnio oglądane

Nic jeszcze nie oglądałeś.